Was ook reeds van plan deze eens te bezoeken (enorm nektattoo en redelijk mager van gestalte). 1ste maal had ze net gedaan met haar shift, de 2de keer had ze totaal geen aandacht voor klanten door dat getokkel op haar smartphone. Ik stap enkel ergens binnen indien er effectief oogcontact is me binnen te lokken
Ik redeneer omgekeerd.
Hoe meer aandacht hoe meer desperate, dus hoe groter het risico op slechtere service.
Heb letterlijk, in Brussel, meiden eindeloos zien en horen tikken op hun raam ELKE keer je passeert, ja zelfs bijn kapotkloppen.
Daar ga je toch niet binnen zeker?
Jij zou in zi'n geval er blijkbaar asap binnen springen dan ?
Tegengestelde, hoe minder ze willen lokken, blijkt hoezeer ze de aandacht eigenlijk niet nodig hebben, omdat ze impliciet teren op hun goeie reputatie.
Nuja, ik kan niet zeggen dat de aandachtzoekers idd slechte service geeft, omdat ik die nu eenmaal niet of heel zelden bezoek, maar ik kan wel al zeggen dat het omgekeerde wel klopt: de meiden die een echt goeie service gaven/geven hebben 1 ding gemeen, die gaan geen aandacht opzoeken.
Dat deze meid op gsm bezig is, wil nix zeggen.
Voort zelfde geld is het een pareltje op de kamer.